Verzorging - Voeding (Zorg en welzijn) - Tweede graad
Live opendeurdag
Ideale vooropleiding
Wanneer je in 2B de keuze hebt gemaakt voor de basisoptie Verzorging (People) is dit een meerwaarde, maar zeker geen must. Alle leerstof uit de eerste graad wordt kort herhaald.
Profiel van de richting
Deze studierichting is bedoeld voor handige jongeren met veel verantwoordelijkheidsgevoel die bovendien belangstelling hebben voor het dagelijks leven van gezonde én zieke mensen.
Je pakket algemene vakken is eerder beperkt en je leert voornamelijk al doende. Graag werken met en/of voor mensen is noodzakelijk.
In de tweede graad leer je vooral veel over huishouding: gezonde, evenwichtige en eenvoudige maaltijden bereiden, het onderhouden van de woning, de kleding en ander textiel. Je leert over sociale relaties, gezonde voeding en krijgt een basiskennis over ziekenzorg. Je moet bereid zijn mensen te verzorgen of ze nu jong of oud zijn, man of vrouw… . Het accent ligt hierbij op zelfzorg, mantelzorg en zorg binnen de eigen omgeving.
Let op: voor de studierichtingen waarin je rechtstreeks in contact komt met voeding moet je bijkomend een medisch attest hebben waaruit blijkt dat je medisch geschikt bent om met voedingswaren te werken! Je hoeft dit attest maar één keer aan te vragen tijdens je secundaire studies. De geschiktheidsverklaring is immers geldig voor de rest van je (ononderbroken) secundaire studies waarin je werkt rond voeding. Een arts, aangesteld door de school, dient dit attest uit te reiken vóór 1 oktober van het betrokken schooljaar. Schrijf je je later in dan dient dit attest onmiddellijk uitgereikt te worden..
Mogelijke vervolgopleiding
Verzorging in de derde graad sluit naadloos aan bij deze opleiding.
Laptopproject
Onze school gelooft in een digitale toekomst, en verweeft IT & innovatie als rode draad doorheen al haar pijlers. Daarom gaan alle leerlingen van alle jaren en alle richtingen met hun eigen toestel aan de slag.
Om elke leerling op een gelijkaardige manier te laten werken met onze digitale mogelijkheden, kiezen we er als school ook voor om dat type toestel reeds vast te leggen. Voor de leerlingen die starten in Verzorging-voeding is een Chromebook nodig.
Om de beste service te garanderen, gaan wij als school met een partner in zee: The Rent Company. Deze partner staat in voor de webshop, waar je de keuze zal kunnen maken om een toestel te huren of aan te kopen. Dankzij deze samenwerking kunnen wij jullie kortingen aanbieden, die je anders via de winkel zou mislopen. Daarnaast houdt de service onder andere in, dat meteen een vervangtoestel aangeboden wordt via onze laptopbalie op school, indien er zich iets met jouw toestel voordoet - zo kan je snel verder meevolgen in de klas!
Hiernaast vind je de link naar de webshop, waar je een toestel kan huren of kopen.
Heb je nog vragen? Neem dan zeker ook eens een kijkje bij de knop "Veelgestelde vragen"!