Beweging en Sport  - Tweede graad (NIEUW)

Ideale vooropleiding

2A of 2B sport is een meerwaarde maar geen voorwaarde. Je kan instromen vanuit elke vooropleiding.

Infobrochure

Wens je meer informatie over onze pijler Sports?
Neem een kijkje in onze infobrochure!

Lessentabel

Benieuwd uit welke uren deze richting is opgebouwd?
Ontdek de lessentabel hier!

Profiel van de richting

Heb je een brede interesse voor sport? Toon je een uitstekende attitude en vervul je graag een voorbeeldfunctie binnen de sportsector? Beschik je over voldoende motorische en sociale vaardigheden, een positieve bewegingsingesteldheid, doorzettingsvermogen en zin voor samenwerking? Dan is de praktische studierichting Beweging en sport in de arbeidsmarktfinaliteit misschien iets voor jou!

De studierichting zorgt ervoor dat je je motorische basisvaardigheden en tactische en technische competenties naar een gevorderd niveau kunt brengen binnen een brede waaier aan sportdisciplines.

Zowel de ‘klassieke sporten’ (bv. basketbal, voetbal, badminton en atletiek) als ‘hedendaagse, moderne’ sporten (bv. padel en freerunning) komen aan bod. Daarnaast leer je hoe je op een verantwoorde en veilige manier verschillende doelgroepen kan ondersteunen, begeleiden en motiveren bij het uitvoeren van bewegings- en sportactiviteiten. Verder vormen ook het ontwikkelen van een gezonde en veilige levensstijl, en onderhouden van sportmateriaal en -infrastructuur belangrijke aspecten van deze richting.

Specifiek gedeelte

In de lessentabel hierboven kan je zien dat je tot 18u sport krijgt per week.

Naast 'sport- en spelleiding' en 'Theorie van de sport' krijg je 6 uur sportspecialisatie.
Hier kan je kiezen uit πŸ€ basketbal, πŸ’ƒπŸ» dans, 🀸‍♀️ gymnastiek, πŸŽΎ tennis, ⚽️ voetbal, 🚴🏻 wielrennen en πŸ“ algemene sport.

Laptopproject

Onze school gelooft in een digitale toekomst, en verweeft IT & innovatie als rode draad doorheen al haar pijlers. Daarom gaan alle leerlingen van alle jaren en alle richtingen dagelijks met hun eigen toestel aan de slag.

Om elke leerling op een gelijkaardige manier te laten werken met onze digitale mogelijkheden, kiezen we er als school ook voor om dat type toestel reeds vast te leggen. Voor de leerlingen binnen onze volledige Sport-pijler is een Chromebook verplicht.

Via de webshop hiernaast kan u een Chromebook huren of kopen.
Bestel voor 15 juli om zeker te zijn dat we tijdens de eerste schoolweek samen kunnen starten! 

Nog vragen?
In het document 'Veelgestelde vragen' hiernaast vind je gegarandeerd een antwoord!
Info over ons laptopproject binnen de volledige school

Naar de webshop voor een Chromebook

Een Chromebook huren of kopen

Veelgestelde vragen over het laptopproject

FAQ - Een antwoord op jouw vragen!

Mogelijke vervolgopleiding

Deze studierichting zal een ideale voorbereiding zijn op de 3de graad Beweging en sport.

Na het zesde jaar behaal je de beroepskwalificatie van sport- en spelleider waarmee je aan de slag kan op de arbeidsmarkt (bv. als animator in een sport- of recreatiecentrum). Je kan ook kiezen voor een Se-n-Se-opleiding of een specialisatiejaar. Daarnaast behaal je nog een aantal bijkomende diploma’s en attesten zoals zwembadredder, multimove- en sportsnackbegeleider, Start 2 Coach van de Vlaamse Trainersschool, ...

Waarom KTA Brugge?

Dit schooljaar gingen je reeds meer dan 1.650 leerlingen voor. Hun keuze was voornamelijk gebaseerd op:
  • ​Uitstekende ligging: heel dicht bij het station en zeer gemakkelijk bereikbaar;
  • Unieke studierichtingen met hun eigen gespecialiseerde afdelingen op het schooldomein;
  • Excellente sportaccommodatie: 6 binnensportzalen, een atletiekpiste, een danszaal, een zwembad, een voetbalveld... ;
  • Begeleiding op maat van uw zoon of dochter;
  • Onthaalklas voor anderstalige nieuwkomers (OKAN);
  • Dynamische en enthousiaste leerkrachten die expert zijn in hun vakgebied.
Inschrijven
Het KTA was iets impulsiefs. Ik wist niet wat gedaan in mijn middelbaar en ik wist eigenlijk ook niet wat ik kon.
Tot Digital Arts, Film & Entertainment aan mij werd voorgesteld. De richting die mij wees op een creatief pad. Creativiteit waarvan ik zelf niet wist dat ik die in me had.

De richting gaf mij de start naar en een goede voorsprong in de richting 'Game Graphics' aan Howest DAE. Dankzij het KTA heb ik mijn toekomst in Game Development gevonden. In mijn laatste jaar, werd mij gevraagd om stage te doen bij 'Rocksteady' in Londen - een game development studio die gekend staat voor de Arkham Games en momenteel werken aan "Suicide Squad Kill The Justice League".

Die stage werd heel snel een 2-jarig contract, en ondertussen werk ik daar nog steeds. Het is gek om niet te weten wat je met je toekomst wil, tot je een sprong in het onbekende neemt.

Ik ben Nic Belliard, ik was student in de richting Art en Design,
en nu ben ik Environment Artist bij Rocksteady.
Een impressie van mijn werk kan je vinden op https://www.artstation.com/aipapi 


Nic Belliard
Afgestudeerd aan KTA Brugge


Nic Belliard